top of page

RÜZGAR TÜRBİNLERİNDE BAKIM GEREKLİ Mİ ?

Güncelleme tarihi: 10 May

Müşterilerimiz tarafından sıkça sorulan sorulardan biri olan “Rüzgâr türbinlerinde bakım gerekli mi? “, sorusuna bir açıklık getirelim istedik.

Öncelikli olarak rüzgâr türbinleri döner makineler klasmanına girmektedir. Döner makinelerde ömür bazında servis gerektiren şeyler yataklama elemanlarıdır, yani türbinlerimizde tek bakım gerekecek şey kullanıma göre ortalama 10 yılda bir rulmanların değiştirilmesidir. Bu çok basit bir işlem ve firma servisimizde çok kısa sürelerde gerçekleştirip sizi enerjisiz bırakmıyoruz. Türbinlerimizi uzun yıllar (20 yıla kadar) periyodik veya genel bir bakım gerektirmeden kullanabilirsiniz. Aşağıdaki türbin gövdesi kesitinde yataklama rulmanlarını görebilirsiniz.

Burada önemli olan doğru alana doğru direk ile kurulumdur. Kurulum yeri ve direkler hakkında yazdığımız diğer makalelere de sitemizin “Blog” kısmından ulaşabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Kurulumun önemi türbülanslı rüzgarların türbin elemanlarını yorması ve buna bağlı olarak komponentlerin çabuk ömür tamamlamasıdır. Doğru yer ve doğru direkle kurulan türbinlerde komponent ömürleri çok daha uzun olmakta ve bu da malzemenin uzun yıllar sorunsuz çalışması anlamına gelmektedir.

Daha detaylı bilgi için firmamız ile e-posta veya telefonla iletişime geçerek deneyimli teknik kadromuzdan bilgi alabilirsiniz.


Daha bilgilendirici ve sizi sıkmadan kısa yazılar ile sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Sağlıcakla kalın. 

Görüşmek üzere…


97 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page